diskusia.ako-uctovat.sk
Diskusné fórum o účtovníctve
 | Domov | Registrácia | Odpovedať | Hľadať | Štatistika | www.ako-uctovat.sk »
Ako niečo zaúčtovať? diskusia.ako-uctovat.sk Forum / Ako niečo zaúčtovať? /

príspevok na rekreáciu

Autor Anonym
#1 | Zaslané: 2 Apr 2019 09:35
Ako účtovať príspevok na rekreáciu do 49 zamestnancov a čí to je daňovo uznaný výdavok?
Autor hupka22
Člen
#2 | Zaslané: 14 Máj 2019 21:46
Dobrý deň

Nie, nie je to daňový náklad. Zákonník práce § 152a hovorí o zamestnávateľovi, ktorý
má viac ako 49 zamestnancov. Platí od 01.01.2019.

Ak má zamestnávateľ 50 zamestnancov a viac, účtovanie na 527.

Príspevok na rekreáciu by som uhradila zo Sociálneho fondu. Lenže tu vzniká povinnosť
uhradiť daň z príjmu a odvody.

Alebo zo zisku - ak zamestnávateľ chce - tiež daň z príjmu + odvody.
Ako niečo zaúčtovať? diskusia.ako-uctovat.sk Forum / Ako niečo zaúčtovať? / príspevok na rekreáciu Top
Vaša odpoveď Click this icon to move up to the quoted message
Ochrana proti spamu. Napiąte prosím číslici jedenáct:
» Užívateľské meno  » Heslo 
Môžete zadať len prezývku bez hesla, za predpokladu že už. meno nie je registrované iným užívateľom.
 

  www.ako-uctovat.sk diskusia.ako-uctovat.sk  Forum Poháňané Online Community Script miniBB ®